Zwiedzaj Kraków
  Polski English Deutsch Pусский Italiano Español 

 

Przewodnicy po Krakowie

info@go2cracow.pl

Roksana: +48 601 959 551

Droga Królewska to najpopularniejszy szlak turystyczny w Krakowie. Pokażemy Państwu najważniejsze miejsca w Krakowie: Zamek Królewski na Wawelu oraz Rynek Główny - serce miasta. Odpowiemy również na pytania, dlaczego ktoś co godzinę gra melodię na trąbce, gdzie znajduje się najstarszy supermarket w Europie, jak to naprawdę było z tym smokiem. Podpowiemy gdzie udać się na zakupy, jakie kupić pamiątki, gdzie zjeść lunch albo romantyczną kolację.

Kraków przez kilkaset lat był jednym z najważniejszych miast żydowskich na świecie. To tutaj mieszkali najwybitniejsi żydowscy uczeni, tutaj ukształtowała się aszkenazyjska tożsamość. Żydowskie życie na Kazimierzu (obecnie dzielnica Krakowa), skończyło się wraz z wybuchem II wojny światowej. Koleje losów krakowskich Żydów w okresie Holokaustu przedstawia światowej klasy amerykański reżyser Steven Spielberg w swoim filmie pt. "Lista Schindlera". Nasi przewodnicy opowiedzą Państwu na czym polega fenomen Kazimierza - miasta współistnienia dwóch kultur: żydowskiej i chrześcijańskiej, który obok Starego Miasta, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Krakowie, pełnym malowniczych zaułków i świadków historii.

wycieczki dla modziezy

W ciągu roku szkolnego jest wiele okazji takich jak próbne matury, egzaminy do gimnazjum czy Dzień Wagarowicza, w trakcie których istnieje potrzeba zorganizowania zajęć pozaszkolnych. Proponujemy zwiedzanie Krakowa, dawnej stolicy naszego kraju. Nasi przewodnicy sprawią, iż nie będzie to tylko nudna wycieczka, ale również nietypowa lekcja. Każda z tras w ofercie dla szkół jest dostosowana do programów nauczania na danym poziomie edukacji. 

Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zwiedzanie miasta proponujemy połączenie dwóch tras Drogi Królewskiej oraz Kazimierza Żydowskiego. W trakcie spaceru przez tereny niegdyś dwóch odrębnych miast pokażmy Państwu, to co w Krakowie najważniejsze, najpiękniejsze oraz damy powód, żeby tu wrócić. Na trasie nie przewidziane są żadne wstępy do mijanych obiektów.

Podkategorie