Home arrow Osobliwości Krakowa arrow Pomnik psa Dżoka
Skontaktuj się z nami
Cennik

Przewodnicy po Krakowie

j. polski 
250 195 zł do 3h
j. obcy 350 320 zł do 3h
j. polski 350 320 zł do 6h
j. obcy
550 500 zł do 6h

Formularz znajdziesz tutaj!

go2cracow w mediach (1)
Dzień przewodnika 2011 - Przewodnik agencji go2cracow w Kronice Krakow.
go2cracow w mediach (2)
W kronice wśród 300 osób patriotycznie Roksanka - 08 minuta 50 sekunda.
go2cracow w mediach (3)
Województwo Małopolskie, we współpracy z miastem Kraków i organizacjami zrzeszającymi przewodników turystycznych w Małopolsce organizowało małopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Agencja Turystyczna GO2CRACOW była organizatorem wycieczki "Śladami Sprawiedliwych".
Certyfikaty


Certyfikat Żydowskiego Muzeum Galicja
Zobacz więcej certyfikatów

Pomnik psa Dżoka
Image"Pies Dżok. Najwierniejszy z wiernych. Symbol psiej wierności. Przez rok (1990-1991) oczekiwał na Rondzie Grunwaldzkim na swego Pana, który w tym miejscu zmarł". Dżok był czarnym, podpalanym kundlem. Przez rok przychodził codziennie w to samo miejsce przy jednym z najruchliwszych skrzyżowań Krakowa - Rondzie Grunwaldzkim, z którego zabrano jego pana, zmarłego w wyniku ataku serca. Mimo zmieniających się pór roku, trzaskającego mrozu, śniegu, ulewnych deszczy i letniego upału, Dżok z nadzieją czekał na powrót swojego pana. Przez rok żadnemu człowiekowi nie pozwolił się zabrać, mimo iż chętnych do zaopiekowania się było wielu. Dopiero po roku odszedł z ronda, przygarnięty przez nową opiekunkę. W 1998 roku Dżok zakończył swój psi żywot.   Dla Krakowian  stał się symbolem wierności, przyjaźni i przywiązania do człowieka.
Pomnik Dżoka odsłonił wiosną 2001 roku pies o imieniu Kety. Postawiono go przy moście Grunwaldzkim nad Wisłą, w 10. rocznicę odejścia Dżoka z miejsca, gdzie czekał na swojego dwunożnego przyjaciela.
Autorem pomnika jest słynny artysta Bronisław Chromy, autor m.in. rzeźby Smoka Wawelskiego w Krakowie. Oprócz Dżoka pomnikami uhonorowano jeszcze bernardyna w Szwajcarii, który uratował 40 ludzi od zamarznięcia oraz Łajkę w Rosji, która latała w przestrzeni kosmicznej.
< Poprzedni   Następny >
Mapa serwisu | Katalogi stron | Login

Opublikowane w serwisie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Portal zaprojektowany i obsługiwany przez InternetSpec.pl www.InternetSpec.pl

Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.